• Akcja !! Zbiórka elektrośmieci !!!! 04/12/2023 - 16/01/2024

• Szkoła Podstawowa nr 3 ogłasza zbiórkę elektrośmieci w dniach 04 grudnia 2023 - 16 stycznia 2024r.

Elektrośmieci przynosimy do szkoły składujemy w miejscach wyznaczonych - będą oznaczone.

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.

Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, porzucać w lesie ani w przydrożnych rowach. Grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych!

• Dzień Pluszowego Misia ;-)

• Aaaaaaaaa !!!! Ratunkuuuu!!!!

Naszą szkołę opanowały dziś Pluszowe Misie!!!!

Gabinet Dyrektora też przejęły ;-))))))))

Po chwili odetchnęliśmy z ulgą - uczą się pilnie, są bardzo grzeczne i przyjazne :))))

• Dobre słowa mają MOC ... ;)

• Dobre Słowa mają moc, dlatego dziś szkolne korytarze zamieniły się w Aleje Życzliwości. Każdy mógł zerwać karteczkę z miłym słowem i przekazać ją koleżance, koledze, nauczycielowi.

Niektórzy z nas podjęli się również wyzwania, dzięki czemu uśmiech zagościł na wielu twarzach. 🤗

• Tydzień  życzliwości
          • Tydzień życzliwości

• 20 - 24 listopada 2023 r

W tym tygodniu w naszej szkole onchodzimy Tydzień Życzliwości.

Jak mówi definicja:

Życzliwość to przyjazne usposobienie. Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze.

Te wlaśnie cechę chcemy uczcić na wiele sposobów... śledźcie nasze poczynania w tym tygodniu... Zapraszamy ;)

• Światowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada 2023 r

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
            W tym roku mijają dokładnie 34 lata od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.