• Gabinet Opieki Zdrowotnej

• W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole w ramach opieki zdrowotnej nad uczniami zaplanowano:

1. Testy do badań bilansowych wśród uczniów klas I, III, VII.
          2. Profilaktyczne badania przesiewowe wśród uczniów klasy V.
          3. Fluoryzację zębów wśród uczniów klas I-VI.
          4. Działania ukierunkowane na  bieżące potrzeby i problemy uczniów.
          5. Edukację  zdrowotną.

Profilaktyczna opieka zdrowotna nad uczniami jest sprawowana przez pielęgniarkę szkolną w przypadku braku sprzeciwu rodziców.

Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na objęcie dziecka opieką proszeni są o dostarczenie do gabinetu pielęgniarki pisemnej informacji odmownej. Brak pisemnego sprzeciwu uznawany będzie za zgodę na świadczenia.

Celem testów przesiewowych i badań bilansowych jest wczesne wykrywnie  zaburzeń rozwoju fizycznego, narządu ruchu, narządu wzroku, narządu słuchu oraz podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi.

Po wykonaniu testów przesiewowych rodzice proszeni są o wizytę z dzieckiem  u lekarza rodzinnego celem wykonania badań bilansowych. Kartę badania bilansowego należy zwrócić pielęgniarce w ustalonym terminie.

Celem fluoryzacji zębów jest zapobieganie próchnicy poprzez nadzorowane szczotkowanie zębów preparatem fluoru elmex żel

6 razy w roku, w odstępach co 6 tygodni.